17 grudnia 2017

Nas_troje #3

Wiosną i latem, kiedy tyle się dzieje, ścigam się z czasem i żal mi go, by przesiadywać na ławkach. Teraz znalazłam chwilę, by nieco odpocząć i powspominać. Może to dziwne, ale widząc te zdjęcia, przypominają mi się tamte upalne dni. y22.45.

odpocząć w cieniu, ławka w parku, ławka w ogrodzie, ławka chwile zachwycone, ławeczka chwile zachwycone, odpoczynek w cieniu, 
11 komentarzy:

 1. od ponad 2 lat mam lekkiego hopla różanego, więc na pewno wybrałbym aby przysiąść miejsce ze zdjęcia nr 1, mimo że bardziej wolę r. historyczne niż wielkokwiatowe, samo zdjęcie podoba mi się najbardziej i to nie tylko ze względu na hopla, 3-ce i 2-ce też nic nie brakuje, ale na 1-ce fajne są te naostrzone kwiaty na pierwszych planach, tak jakby wychodziły do mnie
  Świetnie!

  Marek z Wlkp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przez część różaną Botanika zwykle przechodzę bez zatrzymywania - może nie trafiałam na właściwy moment, gdyż z bliska wiele kwiatów okazywało się przekwitłych. Właściwie nic nie wiem o różach - ile dni utrzymuje się jeden kwiat?
   Tylko raz udało mi się usiąść na tej ławce - zawsze jest zajęta.

   Usuń
  2. Ja też kilka lat temu nie pomyślałbym, że się zaróżuję, jakieś takie miałem skojarzenia niebardzo. I nagle rozmowa z jednym znajomym, którego na pewno byś nie podejrzewała (ja też nie), że uprawia róże :), jak on to rzekł - róże, tylko róże. ale mnie to rozbawiło - impuls, potem czytanie, także wpisów Ewy M., decyzja, wybór, sadzenie i potem pooszło. No i ta cudowna w efekcie pomyłka w szkółce. I nagle zacząłem zauważać róże kwitnące w ogrodach, parkach itd. ha ha Te tu na zdjęciu to raczej wielkowiatowe, ale nie wypowiadam się, bo laik ze mnie jeszcze, a poza tym ja jestem fanem historycznych- różnych często bardzo starodawnych galijek (jak ta moja poyłkowa Rosa Mundi), damascenek, alb, mchowych czy portlandek. Choć duża ich cześć kwitnie tylko raz w roku. Ile dni utrzymuje się kwiat? O to bardzo różnie. :-)

   Marek z Wlkp.

   Usuń
 2. Róże są moją największą miłością ogrodową, właśnie przed chwilą przeglądałam oferty szkółek i zamówiłam 9 sztuk róż z odbiorem w marcu. W długie zimowe wieczory będę kombinować, gdzie tu je najlepiej posadzić, bo mając takie zacięcie i zawzięcie różane dokonuje się cudów i ogród okazuje się być jak z gumy. Czego wszystkim życzę:) Ewa M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Róże róże, róże są boskie :-)

   *hmm tak się zastanawiam co tam u Charles'a de Mills ?, bo u Rosy Mundi wszystko w porządku ;) :-)*

   Marek z Wlkp.

   Usuń
  2. Ja to bym chciała mieć lato i wiosnę z gumy, by nadążyć z oglądaniem (i fotografowaniem) kwitnących roślin.
   Chyba róże są nie dla mnie - fotografując je pewnie nie potrafiłabym nie umniejszyć ich urody...

   Usuń
  3. Urodę tych tutaj oddałaś doskonale :-) a to nie pierwsze twoje zdjęcia róż, poprzednie białej, dzikiej i różowej baardzo mi się podobały. Proszę o więcej róż! :-))

   Marek z Wlkp.

   Usuń
 3. Zdjęcie nr 3 od razu przypomniało mi naszą wycieczkę do Warszawy, Centrum Eksperymentów, burzę i spacer po intensywnym deszczu po dachu Uniwersytetu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej Marku
  Ja też Ciebie rozpoznałam :) A Charles coraz bardziej się rozrasta i nie pytając wprasza się pomiędzy inne rośliny. To niezwykła róża, bardzo ją cenię za wigor, siłę życiowa i piękno. No i rzeczywiście mrozoodporna. Ja teraz kupuję częściej we Floribundzie w Końskowoli, bo to blisko Lublina - podjadę, wybiorę własnoręcznie i własnoocznie i mam to, co chcę. Pozdrawiam wszystkich serdecznie Ewa M.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej Ewo :-)

  Super :-) ChdM to wspaniała róża, choć, o czym już wiesz z moich wpisów u MS, ja zostałem zawojowany przez galijkę Rosę Mundi, która omyłkowo trafiła do mnie zamiast ChdM. Pierwszy rok, te kilka kwiatów o nieoczekiwanym wyglądzie, w 2017r. miała już ich dużo więcej, a na żywo są dużo dużo piękniejsze (i pełne elegancji (!) niż na jakichkolwiek zdjęciach. Podpoznańska szkółka nie chciała zwrotu omyłkowej RM, a dodatkowo dosłała mi ChdM, nie miałem już miejsca, ale posadziłem go u znajomych, chyba nie będa aż tak biegać koło niej jak ja wokół swoich, ale przecież ChdM jest żywotny, więc sądzę że będzie cieszył i tam. To na pewno ChdM, w tym roku mimo że mały miał kwiat o pięknym kolorze.

  Przepraszam właścicielkę bloga za to wtrącenie, ale bardzo mnie ucieszyło spotkanie tutaj znajomej rosarianki, której wpisy o różach baardzo mi się podobały i dalej je na bieżąco czytam na stronie MS :-)

  Marek z Wlkp.

  OdpowiedzUsuń
 6. Hej, Ewo! Hej, Marku! Jaki ten świat jest mały, prawda ???!!

  OdpowiedzUsuń


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...