24 lutego 2018

Nas_troje #12

Było jeszcze ciepło i kolorowo, jednak widok kwitnących dalii miał posmak nostalgii.

Dalia, georginia (Dahlia Cav.) – rodzaj roślin nasiennych należących do rodziny astrowatych. Pochodzi z górzystych rejonów Meksyku i Ameryki Środkowej. Istnieją 42 gatunki dalii, łącznie z hybrydami powszechnie uprawianymi jako rośliny ogrodowe.

Dalia zmienna, dalia ogrodowa, georginia ogrodowa, giergona, wielgonia, wielgoń (Dahlia hybr.) – nie rośnie dziko, jest uprawiana jako ogrodowa roślina ozdobna.

Dalia zmienna, dalia ogrodowa, georginia ogrodowa, giergona, wielgonia, wielgoń (Dahlia hybr.) – kwitnie od lipca do października.
***Teraz o wiele bardziej podniósłby mnie na duchu, choćby skrawek wściekle zielonej trawy.
Wiosno, gdzie jesteś? Przybywaj prędko!!

Jedna ze ścieżek prowadzących do Mojego Lasuy45.34. (88+)

dalia zmienna, dalia ogrodowa, dalia zmienna zdjęcia, dalia ogrodowa zdjęcia, dalia zmienna chwile zachwycone, dalia ogrodowa chwile zachwycone,

14 komentarzy:

 1. Tak, przybywaj prędko. Ja też tęsknię!

  A w sprawie zdjęć i dalii:
  Jakoś nigdy mnie te kwiaty nie zachwycały,
  a Twoje dalie na pierwszym i trzecim zdjęciu zachwycają.
  Hmmm. Dziwne :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Boskie zdjęcia i jaki wspaniały bokeh stworzyłaś. Brawo. <3

  Jej Wszyscy chcą wiosne, a u mnie same zimowe posty się szykują. haha No cóż. Jeden lubi to, a drugi tamto i jest tak dobrze. Dużo słoneczka i zieleni dla Ciebie. Kocham Dalie, ich piękno ukazałaś najpiękniej. :*

  Radosnych dni życzę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, Agnieszko. Ja bardzo tęsknię za ciepłem i kolorami. Zima dla mnie trwa zbyt długo. Pozdrawiam serdecznie :-)

   Usuń
 3. O tak, trochę zieleni by się przydało... Mimo że w moich okolicach nie ma śniegu wszystko jest brązowe i szare. Takie kolory jak z Twoich zdjęć wydają się po prostu bajką...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zima trwa już tak długo, że i mnie wspomnienie kwiatów wydaje się nierealne.

   Usuń
 4. Jak na razie to św.Maciej zimy nie stracił ale ją wzbogacił, pewnie na zielone kobierce traw przyjdzie poczekać. Choć pod śniegiem już trawa rusza a i pierwsze przebiśniegi widziałem.

  OdpowiedzUsuń
 5. No cóż na piękne dalie jeszcze poczekamy, ale popatrzyć i planować kolory w ogrodzie już czas... Niektóre wiosenne roślinki, już zaczęły ruszać i na szczęście przykrył je śnieg... Chyba wiosna przyjdzie o właściwej porze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach, niechaj wszyscy posiadacze ogrodów zaplanują piękne kwiatowe kompozycje i niech pozwolą mi je uwieczniać :-)

   Usuń
 6. Dalie przepiękne i ta droga nie wiadomo dokąd też. Masz talent.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. To jedna ze ścieżek prowadzących do Mojego Lasu.

   Usuń
 7. Może Wiosna schowała się u Ciebie na blogu i ogląda swoje odbicia na zdjęciach?
  Czasami przypominają mi się słowa pewnego znajomego, który przebywając w tropikach powiedział, że dopiero teraz w pełni docenia walory umiarkowanego klimatu. Też tak myślę, ale mógłby być nieco mniej umiarkowany. Ot, powiedzmy tak jak w Grecji. Nieprawdaż, Aniko?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie jestem za klimatem umiarkowanym, o którym piszesz Krzysztofie :-). Nie wiem gdzie jest wiosna. Może właśnie bawi w Grecji i nie ma pojęcia jak na nią czekam...

   Usuń


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...