1 stycznia 2015

Pomyślności, ziemio!

Ziemio, pozostań płodna i bądź podziwiana.


Niechaj nigdy nie zabraknie ci niczego - wody, powietrza, słońca, życia i szacunku. Jesteś piękna sama w sobie.

Wysuszona ziemia, spękana ziemia, suche błoto
Wysuszona ziemia, spękana ziemia, suche błoto

Niechaj życie zawsze się odradza - po zimowym śnie budź się z odrętwienia, a po czasie suszy niech nadejdzie upragniony deszcz. Rankiem strój się w perły rosy.

Krople rosy, rosa

Pozostań silna, zabliźniaj zadane ci rany. Dźwigaj ciężar wielkich drzew i wszelkiej roślinności, byśmy mogli cieszyć oczy widokiem cudów natury, ich nieprzebranych barw i kształtów.W swej hojności dawaj życie i dużym, i małym - jedni i drudzy mają jakąś rolę do spełnienia. Pozwól roślinom wschodzić i rozkwitać, nieustannie zachwycaj swym bogactwem. Obyś zawsze wydawała owoce - obietnice nowego życia.

liście paproci, paproć
liście paproci, paproć
Ziemio, pozostań gościnną przystanią dla wszystkich stworzeń, niedoścignionym pierwowzorem i źródłem inspiracji. Bądź traktowana godnie - tak naprawdę jesteś wszystkim co mamy i dajesz wszystko czego potrzebujemy.

I Wam, Drodzy Czytelnicy składam życzenia - wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2015!
Zaniepokojonych moją abstrakcyjną twórczością pragnę uspokoić - po wyczerpujących, acz pouczających eksperymentach, z poczuciem sytości porzucam ją na czas nieokreślony  :-) 

A do astronomicznej wiosny pozostało 78 dni.ostrożeń lancetowaty grafika, paproć liście grafika, sucha ziemia błoto grafika, kwiaty jak fajerwerki grafika, życzenia dla ziemi, wysuszona ziemia grafika obrazy, spękana ziemia obrazy grafika, suche błoto grafika obrazy, krople rosy obraz, grafika, IrfanView przetwarzanie zdjęć efekty

10 komentarzy:

 1. ciekawe te efekty - można zawiesić oko i długo zastanawiać się, co przedstwiała fotka w rzeczywistości...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwotnie zdjęcia przedstawiały: koszyczek ostrożnia, zaschnięte błoto, rosę na pajęczynie, krzewy w parku, gałązkę krzewu i liście paproci. Nie powiem, że nie nakombinowałam z efektami - tyle tego było, że teraz nie mam bladego pojęcia jak uzyskałam ostateczne rezultaty :-) Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

   Usuń
 2. Ciekawe abstrakcyjne obrazy natury. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Choć było to nieco ryzykowne przedsięwzięcie (ale w końcu nie mam nic do stracenia), chciałam pokazać kilka "wycinków" natury w sposób... hm, niedosłowny. Pozdrawiam

   Usuń
 3. Piękne życzenia.
  A propos - zdjęcia robiłaś na skanerze czy przez szybkę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będąc ignorantką w dziedzinie technik obróbki fotografii informuję, że nawet nie rozumiem pytania (o jaką szybkę chodzi?). Zdjęcia zostały obrobione (przetworzone?) wyłącznie przy użyciu przeglądarki IrfanView.

   Usuń
  2. O te ostatnie chodzi - wyglądają jakby przyciśnięte do skanera (sam tak kilka zrobiłem - fajne efekty to daje) albo szybką i dopiero po rozpłaszczeniu sfotografowane.

   że takie efekty przy użyciu takiej prostej fotoobrabiarki jak Irfan (w zasadzie to przeglądarka, z możliwością edycji) - to ja z podziwu wyjść nie mogę - masz za sobą jakaś szkołę plastyczną czy to samorodny talent?

   Usuń
  3. Pamiętam, że przy dwóch ostatnich zdjęciach wykorzystałam jakieś filtry Harry`ego (jest tam mnóstwo efektów). Zdjęcia nie są fotomontażem, zostały zwyczajnie zrobione aparatem, a kiedy odbiła mi późnojesienna palma, postanowiłam wnieść do swego życia nieco kolorów i fantazji :-)

   Usuń


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...