20 stycznia 2018

Nas_troje #7

Niestety, nie wiem jakiej rośliny kwiaty sfotografowałam (może ktoś podpowie? Dorzucę opis botaniczny gratis!!  :-D ).
W ogóle niewiele mi wiadomo. Wydana na pastwę żywiołów - wietrznych, przejmujących lodowatym chłodem, mokrych i ponurych, zatracam wyczucie kolorów.
Zgadza się, jest w tym pewne szaleństwo i przesada, ale kiedyś minie (mam nadzieję!!).

16 września

16 września

16 września


Rozpoczynając cykl "Nas_troje" obiecałam, że będę pokazywać tylko trzy kadry. Jak dotąd, dotrzymałam słowa i chyba go nie łamię przedstawiając te same zdjęcia, tyle, że w innej (jednej z wielu!) wersji obróbki.
I co? I nic ciekawego, eh! Wierzcie mi, obróbka idzie mi jak po grudzie, a mnie ogarnia totalna bezsilność. Cóż, jaki nastrój, takie zdjęcia. Bardzo przepraszam, jeśli kogoś rozbolały zęby!!!

Zdjęcie prosto z aparatu (tylko zmniejszone)y32.7.    (85)23 komentarze:

 1. A mi się te zdjęcia naprawdę bardzo podobają. Bardzo dobre zdjęcia!

  Bardzo przepraszam, że zawiodłem ;-)

  Marek z Wlkp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale co to za roślina tego nie wiem, jakbym gdzieś ją widział, ale raczej na zdjęciu w necie, ale to może tylko złudne wrażenie

   Marek z Wlkp.

   Usuń
  2. To była dość wysoka roślina o pokroju krzaczastym, ale nie pamiętam czy był to krzew czy duża roślina zielna. Może to jakaś szałwia? Zdaje się, że nieopodal rosły inne gatunki szałwii, ale też i inne rośliny, np. psiankowate. Niestety nie było tabliczki.
   Za co przepraszasz? Jaki zawód?
   Wszystko jest rzeczą gustu ;-P
   PS. Tak się zastanawiam, czy to matryca nie daje rady zarejestrować właściwie, czy lepiej byłoby odpuścić wszelką obróbkę?
   Choć zdjęcia mnie nie zachwycają kolorystyką, to w ramach krytyki konstruktywnej, jestem zadowolona z tego co udało mi się wyciągnąć z RAWów, które były blade i bezbarwne. Zatem "Ćwiczę, więc jestem,o!"

   Usuń
  3. liście kojarzą mi się z sadzcem hmmm // ad. PS. może spróbuj, co ci szkodzi, ale decyzję musisz podjąć sama, ja moge jedynie pisać co czuję, wszelkie matryce i inne techniczności mnie prze-ra-sta-ją LOL

   Marek z Wlkp.

   Usuń
  4. OK, załączam zmniejszony, ale surowy (nieobrobiony) RAW.
   Mnie też technika przerasta i takie są tego efekty.

   Usuń
  5. Obrobione są lepsze :-). To po pierwsze. A po drugie- ciut nieostre to zdjęcie sprzed obróbki, to surowe, więc to chyba "wina" aparatu, ona nie powstaje, a nawet zmniejsza się, w trakcie obróbki. Zastanawiające. Po trzecie-nadal nie wiem, co to za roślina, tutaj na tym surowym jej kwiatostany wyglądają jak te u łobody (?) :-). Botanicy pomóżcie! :-)

   Marek z Wlkp.

   Usuń
  6. Rozmycie powstało głównie za sprawą obiektywu Pentacon, wyostrzyłam je w trakcie obróbki. To na pewno nie jest łoboda :-)

   Usuń
  7. Pierwszy Twój aparat fotograficzny to aparat kompaktowy Sony DSC-HX20V (od 2012r. do 2015r.), potem dostałaś od Fotopasterza inny aparat fotograficzny, mianowicie aparat lustrzankę Nikon D50 i używasz go od 2015r. Ta lustrzanka Nikon najpierw miała obiektyw kitowy (obiektyw to jest ta tuba co wystaje z przodu aparatu, ten pyszczek aparatu, prawda? Względnie obiektyw jest w tej tubie, w tym pyszczku?), a potem lustrzanka dostała obiektyw Pentacon. Prawda?
   To może faktycznie to kwestia tego Pentaconu, te rozmazania, które potem sprawiają problem i nie daje się ich w pełni wy ostrzyć ?
   Ale czy przy kitowym można tak obrabiać zdjęcia, tzn. nie chodzi o wy ostrzenie, ale o barwy, nasycenia?

   Wiem, że nie łoboda :-))

   Marek z Wllkp.

   Usuń
  8. Chociaż bardzo lubiłam mój kompakt (a nie miałam porównania z innym, lepszym aparatem i nic nie potrafiłam), to w porównaniu z nim, stary Nikon zdecydowanie piękniej rejestruje barwy. Jednak w procesie obróbki, przynajmniej ja nie potrafię lepiej, tak jak bym chciała uzyskać końcowego efektu (a często nie wiem co dałoby się "wyciągnąć" ze zdjęcia!). Chciałabym żeby kolory były żywe i harmonijne - to najważniejsze. Chwilowo mniejsza o ostrość (bohomazy też mi się podobają, dlatego czasem używam Pentacona) - odpowiednie jej uchwycenie to proces w toku (wiem, że potrwa). Tak samo jak kompozycja i wiele innych niedociągnięć :-)
   Czepiając się Nikona, to tak jakbym zwalała winę, a to TYLKO moje niedołęstwo (1/fotografowanie, 2/obróbka)

   Usuń
  9. "proces w toku" - to najważniejsze :-)

   Marek z Wlkp.

   Usuń
 2. Uważam, że są cudowne zdjęcia :) bardzo się mi podobaja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę :-)


   Naprawdę nie bolą Cię zęby, oczy, albo coś?

   Usuń
  2. Nie, nic mnie nie boli. jestem zachwycona.

   Usuń
 3. Kolory są piękne, zwłaszcza na pierwszym ujęciu, w sam raz na obecną szarą porę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję :-) Wiesz, o tej porze roku i mnie podobają się takie kolory. Ciekawe, jak spojrzę na te zdjęcia latem?

   Usuń
 4. Kolory sa idealne na zime - nasycone i basniowe. Bardzo podoba mi sie roznobarwne tlo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a co to za roślina ? jak sądzisz?

   Marek z Wlkp.

   Usuń
  2. Dziękuję, nie spodziewałam się takiego (pozytywnego) odbioru :-)

   Usuń
 5. No co Ty... Toż zdjęcia są rewelacyjne. Meeeega mi się podobają. Boskie barwy, boskie ujęcia. Tak trzymaj, bo ty pokazujesz piękno natury perfekcyjnie!!!! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agnieszko, dziękuję. Umiesz człowieka podnieść na duchu. Wszystkiego dobrego!!

   Usuń
 6. A czy to nie rdest pokrewny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie potrafię odpowiedzieć, bo nie znam tego gatunku. Obejrzałam jednak trochę zdjęć w necie i powiem, ze raczej nie. Nie zgadzają się liście, zupełnie nie rdestowate. Na pierwszym zdjęciu widać też owoce(chyba) z charakterystycznym dzióbkiem.
   Ale i tak dziękuję za podjęcie próby identyfikacji :-) Pozdrawiam

   Usuń


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...