12 stycznia 2018

Nas_troje #6

Odczuwam jakąś niekompletność... Czegoś brakuje i to coraz bardziej.

Dzielżan ogrodowy (Helenium×hybridum hort.) - bylina z rodziny astrowatych. Nazwa gatunkowa obejmuje głównie mieszańce dzielżanu jesiennego (Helenium autumnale, syn. H. grandiflorum)

Dzielżan ogrodowy (Helenium×hybridum hort.) - kwitnie od lipca do września. Kwiaty o średnicy 3-5 cm. Niewielkie płatki z trzema ząbkami na końcach (kwiaty języczkowe) są żółte, żółto-brązowe lub brunatno-czerwone. Kwiaty rurkowe żółte lub brunatne.


Czy ktoś mógłby wskazać mi miejsce, skąd można by było zobaczyć lato??
 
Letnia ławka

y30.11. (84)

dzielżan ogrodowy, Helenium hybridum, żółto czerwone kwiaty ogrodowe, żółto czerwone kwiaty zdjęcia, dzielżan ogrodowy chwile zachwycone, Helenium hybridum chwile zachwycone,

15 komentarzy:

 1. mam nadzieję, że nie chodzi o śnieg czy mróz :-)

  Marek z Wlkp.

  ps. odpowiedź brzmi - blog chwilezachwycone :-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama nie wiem. Zima już mi się dłuży, a obróbka zdjęć idzie ciężko. Mam kilkanaście zdjęć dzielżanu, ale nie udało mi się nic sensownego z nich wyciągnąć. Nawet tych dwóch nie umiałam obrobić w DxO. Cóż, kiedy zdjęcia są kiepskie technicznie, to po prostu się nie da. W dodatku przechwaliłam się z tym postępem w obróbce.

   Usuń
  2. Ardua prima via est. A postępami się NIE przechwaliłaś. One po prostu są. :-)

   Marek z Wlkp.

   Usuń
  3. A jeśli chodzi o dzielżany, to posłuchaj Red Fuchsii555. Ona ma rację :-)

   Marek z Wlkp.

   Usuń
  4. I Wietrzyka, bo on się nie myli :-)

   Marek z Wlkp.

   Usuń
  5. Marku, tak miło mi, gdy dodajesz otuchy, ale wiem, co mówię. Fotografuję (ups, fotuję) prawie sześć lat, więc to nie są początki! Tzn. są, w świetle "osiągnięć", jednakże wkrótce mój czas się skończy. Aż strach pomyśleć dokąd (nie)dojdę. Wypisz wymaluj.

   Usuń
  6. Najważniejsza i tak jest droga, podróż pełna pasji, próby nawet nie zawsze w pełni udane, tu i teraz, a nie sam cel. Ta wzmianka o kończącym się czasie zaniepokoiła mnie. Realna jest droga i to ta tu i teraz, właściwie przyszłości jeszcze nie ma, a przeszłości już nie ma, tzn. są ale tylko lub aż w naszych i innych ludzi, jeśli i na nich oddziałujemy, tak jak Ty, emocjach i myślach w tej właśnie chwili Za-Chwyconej w której jesteśmy. I za każdym razem gdy emocje takie wracają we wspomnieniu, lub pojawiają się w myśli wybiegającej do przodu, też jest tu i teraz, wtedy przeszłość czy przyszłość stają się realnością. I są. Istnieją kolejny raz. Stają się.

   Marek z Wlkp.

   Usuń
  7. Dziękuję Marku!! Zatem podnoszę głowę do góry (niechby w chmury) i ruszam (pozostaję!) w drogę - bo właśnie ona, z tym swoim nieznanym (końcem), prosta lub zawiła (właściwie zawsze pełna zakrętów) jest tym, co zachęca do postawienia kolejnego kroku.
   Chciałabym umieć wywoływać pozytywne emocje swoimi zdjęciami - kiedyś się uda! :-)

   Usuń
  8. :-))) :-)))

   Marek z Wlkp.

   Usuń
 2. Piękny dzielżan, zwłaszcza drugie zdjęcie

  OdpowiedzUsuń
 3. Na Twoich zdjęciach. Energetyzujące dzielżany :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Aby do wiosny ... o wiele przyjemniej robi się zdjęcia, gdy łapki nie marzną. Niezwykle energetyczne zdjęcia :) Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niechby już przyszła! Dziękuję i również pozdrawiam :-)

   Usuń


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...