25 marca 2019

Róża Mountbatten

Nadal mnóstwo zeszłorocznych zdjęć zalega w moich katalogach. Oto róże Mountbatten fotografowane w rozkwicie 15 czerwca i 21 sierpnia.

rosa Mountbatten   15 czerwca
rosa Mountbatten  
rosa Mountbatten  
rosa Mountbatten  
rosa Mountbatten  
rosa Mountbatten  
rosa Mountbatten  
rosa Mountbatten   21 sierpnia-----------------------------------Róża Mountbatten, róża Lord Mountbatten -  odmiana wyhodowana w 1982 r. Otrzymała wiele nagród.
Hodowla - rodzinna szkółka hodowlana Harkness'ów (Yorkshire).
Pochodzenie: Peer Gynt x /Anna Cocker x Arthue Bell/x Southapton.


Pokrój - gęsty krzew o ładnym pokroju osiąga wysokość do 1,2-1,5 m.

Liście - jasnozielone, skórzaste, błyszczące.

Kwiaty - duże, pełne (ponad 40 płatków), żółte płatki czasem mają różowe brzegi, zapach intensywny; nadają się na kwiat cięty.

Pąki - okrągłe, żółte

Stanowisko - słoneczne

Odporność na choroby - dużalink1link 2link 3
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%


Już 111 wpisów temu był odpowiedni moment na zakończenie prowadzenia tego bloga. Ten wpis ma zgrabny numer 777, więc znów nadarza się okazja, by zamknąć drzwi i przekręcić klucz.
Jednak wiem, że tego nie zrobię, przynajmniej do czasu, gdy nie zaprezentuję reszty swojego botanicznego urobku - po prostu szkoda by mi było włożonego w nie wysiłku i... serca. Jednak kiedyś to nastąpi, a proces wyrastania z dotychczasowej formuły bloga rozpoczął się już dawno temu. Za to całkiem niedawno znalazłam sposób i nowe miejsce na realizację moich aktualnych zainteresowań. No bo, kto to widział, by fotoblog miał tysiąc postów? Wbrew pozorom, nie tak wiele już brakuje.
Taki sęk...


i33.21.  (300)  [58]


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...